راهنمای انتخاب بهترین موتور برق دیزلی

خرید بهترین موتور برق برای جاهایی که برق اضطراری برای آنها حیاتی است موضوع بسیار مهمی است و باید موتور برق مناسب با برق مورد نیاز خود را تهیه کنند . بهترین موتور برق برای هر مکان یا سازمانی متفاوت است چرا که برق مورد نیاز هر مکانی با مکان دیگر متفاوت است .

موتور برق دیزلی در صنعت طرفداران زیادی دارد چرا که باید هر دستگاه موتور برق تامین کننده برق اضطراری خود را داشته باشد تا از خط تولید خارج نشود . ایجاد وقفه در خط تولید مشمول ضرر خواهد شد .

پر استفاده ترین موتور برق را می توان موتور برق دیزلی گفت به دلیل مزایای زیادی که دارد طرفداران زیادی برای تهیه آن اقدام می کنند . موتور برق دیزلی قابل حمل است و سخوت آن را دیزل یا گازوئیل تامین می کند . موتور برق دیزلی نیز مانند دیزل ژنراتور کار می کند فقط ابعاد کوچکتری نسبت به دیزل ژنراتور دارد .
بسیاری از افراد موتور برق دیزل با نام موتور برق گازوئیلی می شناسند. موتور برق دیزلی بخاطر ساختارش و همچنین نوع سوختی که میسوزاند از دیگر موتور برق ها متمایز شده است .

انتخاب و خرید موتور برق دیزلی یا گازسوز با بهترین قیمت توسط شرکت «برق افشان» به عنوان نمایندگی رسمی انواع موتور برق های کوچک و بزرگ صنعتی برای شما فرآهم شده است. موتور برق های دیزلی علاوه بر تامین برق مصارف اضطراری خانگی، در هنگام نیاز به تامین برق طولانی مدت برای مصارف کشاورزی و دستگاه‌های ماینر نیز کاربرد دارند. برای مشاهده قیمت و مشخصات فنی موتوربرق گازوئیلی، به ادامه صفحه مراجعه کنید.

موتور برق دیزلی بی‌ صدا

بسیاری از افراد به دنبال موتور برق دیزلی بی صدا هستند . بی صدا بودن موتور برق دیزلی یکی از مزایایی است که افراد را ترغیب به خرید آن می کند اما با وجود نیروی محرکه ای که توسط پیستون ایجاد می شود بی صدا بودن موتور برق امکان پذیر نیست !

ساختار داخلی موتور برق دیزلی شبیه به موتور ماشین است و از قطعات مختلفی ایجاد شده است از جمله میلنگ ، پیستون و سیلندر و … با این حال با حرکت پیستون در سیلندر صدای زیادی تولید می شود اما برای جلوگیری از آلودگی صوتی ناشی از این صدا راه های وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد .

استفاده از محفظه کانوپی

برای کاهش صدای تولید شده توسط موتور برق دیزلی می توان از محفظه کانوپی استفاده کرد که تا حد زیادی موجب کاهش صدای موتور برق می شود اما با این حال استفاده از کانوپی که یک محفظه فلزی عایق صدا است افزایش وزن و سنگینی موتور برق دیزلی را به همراه خواهد داشت ولی صدای نامطلوب دستگاه را کاهش می دهد .

استفاده از انباره اگزوز

بیشترین صدای تولید شده از موتور برق دیزلی از اگزوز تولید می شود به همین دلیل برای کاهش صدای اگزوز می توان از انباره اگزوز استفاده کرد .

نحوه عملکرد موتور برق های دیزل

موتور برق دیزلی دستگاهی است که از بخش جداگانه موتور دیزلی و ژنراتورتشکیل شده‌ است. موتور برق دیزلی سوخت دیزل یا گازوئیل را به برق تبدیل می کند . اینطور می توان توضیح داد که موتور برق دیزلی سوخت دیزل را برای حرکت ژنراتور مصرف می کند تا ژنراتور نیروی حرکتی را به برق تبدیل کرده و برق مورد نیاز را تامین کند .
یک میلنگ موتور و ژنراتور را به هم متصل می کند و به واسطه این ملینگ نیروی تولید شده توسط موتور به ژنراتور منتقل می گردد . اگاهی از نحوه عملکرد موتور برق دیزلی برای عیب یابی و رفع خطای دستگاه می تواند مفید باشد .

موتور برق دیزلیتفاوت در ساختار سیستم تغذیه و تنظیم سوخت موتور برق دیزلی موجب ایجاد تمایز با موتور برق بنزینی شده است . در واقع مهم ترین تفاوت بین موتور برق دیزلی و بنزینی در ساختار سیستم سوخت و احتراق می باشد اما ساختارهای مشابهی نیز در آن ها وجود دارد .

تفاوت در نوع پاشش سوخت و ایجاد احتراق موتور برق بنزینی به دو عامل مهم بستگی دارد که به شرح زیر است :

ساختار سیستم جرقه زنی

با حذف شمع از ساختار سیستم احتراق موتور برق دیزلی شمعی برای جرقه زدن و ایجاد احتراق وجود ندارد . خود انفجاری دیزل یا سوخت گازوئیل احتراق ایجاد می کند .

ساختار پمپ انژکتور

سیستم سوخت رسانی موتور قطعه ای که تنظیم جریان و میزان سوخت لازم جهت پاشش سوخت را برعهده دارد. وظیفه گاز بندی محفظه احتراق و پودر کردن سوخت بر عهده پمپ انژکتور است.

مزایای موتور برق دیزلی

مقاومت بالای موتور برق دیزلی

موتور برق دیزلی با بدنه چدنی که دارد مقاومت و استحکام زیادی را می تواند تحمل کند . بخاطر همین بدنه چدنی محکم مقاومت بیشتری نسبت به موتور برق بنزینی دارد . علاوه بر مقاومت بالا طول عمر بالاتری نیز دارد.

سوخت مصرفی موتور برق دیزلی

بسیاری از افراد به دلیل استفاده موتور برق دیزلی از سوخت گازونیل طرفدار آن هستند . سوخت گازئیل به لحاظ قیمت و میزان سوخت مصرفی توسط موتور برق به صرفه تر از نوع بنزینی آن می باشد .

آلودگی کمتر با موتور برق دیزلی

آلودگی که سوخت گازوئیل هنگام سوختن و استفاده شدن توسط موتور برق دیزلی تولید می کند کمتر از زمانی است که از موتور برق بنزینی استفاده می کنید .

موتور برقدرجه اشتعال سوخت دیزل

حساسیت گازوئیل برای ایجاد اشتعال و سوختن نسبت به بنزین کمتر است چرا که درجه تبخیر گازوئیل ۸۰ درجه سانتی گراد است این درحالی است که درجه اشتعال سوخت بنزین ۲۰ درجه سانتی گراد است .

بالابودن راندمان موتور برق دیزلی

تراکم بالا در موتور برق دیزلی موجب افزایش راندمان حرارتی موتور برق دیزلی خواهد شد بنابراین مفید تر و بصرفه تر از دیگر موتور برق ها مثل موتور برق بنزینی است.

کاربرد موتور برق گازوئیلی یا دیزلی

کاربرد های موتور برق های دیزلی با توجه به مدل ، برند ، توان خروجی آن ها متفاوت می شود . البته چند فاز بودن موتور برق نیز می تواند در کاربرد آن دخیل باشد .
زمانی موتور برق اهمیت پیدا می کند که نیاز به تداوم جریان برق در مکان مورد نظر وجود داشته باشد . در این مکان ها مسلما وقفه در جریان برق ممکن است خسارات زیادی را به دنبال داشته باشد . موتور برق دیزلی انتخاب مناسبی جهت تامین برق مورد نیاز در پروژه های کارگاهی صنعتی ، دیتا سنترها، سیستم ها و سرورهای ارتباطی است . وجود موتور برق در مواقع قطع جریان برق جهت تامین برق اضطراری این دستگاه ها بسیار کاربردی و ضروری است .

انتخاب بهترین برند موتور برق

چگونه بهترین موتور برق دیزلی انتخاب کنیم؟ در ادامه چند نمونه از بهترین برند های موتور برق دیزلی را معرفی نمودیم اما فراموش نکنید قبل از خرید نیاز به مشاوره با کارشناسان شرکت کیادیزل خواهید داشت تا از خرید خود مطمئن شوید .

برند کامینز (Cummins) : تولید انواع موتور برق بنزینی و دیزل
برند میتسوبیشی (Mitsubishi) : الماس‌های ژاپنی و تولید موتور برق بنزینی یا دیزل
برند یانمار (Yanmar) : غول فیلیپینی در عرصه تولید موتور برق بنزینی و دیزل

ذکر این نکته لازم است که برند های فوق بر اساس میزان کیفیت و محبوبیت و فروش به عنوان برندهای موفق یاد می شوند چرا که نسبت به برند های دیگر طرفدار بیشتری دارند . اما برندهای دیگری همچون هوندا ، کوهلر، ولوو و پرکینز نیز محصولات با کیفیت و کاربردی را عرضه می کنند .

موتور برقتفاوت دیزل ژنراتور و موتور برق

موتور برق همان دیزل ژنراتور است اما تفاوت هایی دارند که بررسی می کنیم .

ابعاد : موتور برق ابعاد کوچکتری نسبت به دیزل ژنراتور دارد. یکی از تفاوت های بارز آن ابعاد موتور برق است که کوچکتر از دیزل ژنراتور می باشد .
صدا : متاسفانه صدا و آلودگی صوتی در موتور برق بیشتر از دیزل ژنراتور است .
سوخت : بعضی از انواع موتور برق ها از بنزین برای سوخت استفاده میکنند برای همین نسبه به دیزل ژنراتور هزینه بیشتر و توان الکتریکی کمتری دارند .
عمل احتراق : اصلی ترین تفاوت دیزل ژنراتور و موتور برق ها در عمل احتراق است . عمل احتراق در موتور برق بنزینی با شمع موجود در دستگاه صورت میگیرد ولی در دیزل ژنراتور شمع وجود ندارد .

در صورتی که دیزل ژنراتور شمعی ندارد که جرقه ایجاد کند. با فشردگی بسیار زیاد مخلوط هوا و سوخت افزایش دما ایجاد میشود و عمل احتراق انجام می شود که موجب عقب رفتن پیستون و تولید نیرو خواهد شد .
امروزه مولد گازسوز نیز وجود دارند که در مکان هایی مانند پشتیبانی UPS منازل ، ویلاها و مجتمع های مسکونی که به لوله کشی گاز دسترسی دارند، به هنگام قطعی برق بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر لوله کشی گاز در دسترس نباشد، می توان با استفاده از کپسول گاز از مولد گازسوز موتور برق گازی استفاده کرد.

خرید انواع موتور برق دیزلی

برای خرید موتور برق دیزلی عجله نکنید ! زمانی که برای خرید موتور برق دیزلی اقدام می کنید باید مناسب هدف و نیاز خود انتخاب درستی داشته باشد . بسیاری از شرکت های ارائه دهنده موتورهای برق دیزلی همچون شرکت کیادیزل اسپادان ، در زمینه ارائه خدمات فروش و پشتیبانی موتور برق دیزلی در سراسر کشور خدمات گسترده ای را ارائه می دهد.
برای خرید موتور برق مناسب نیاز خود کافی ست با کارشناسان شرکت کیادیزل ارتباط برقرار کنید و از پشتیبانی و مشاوره ی رایگان کارشناسان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *